Išplakame kiaušinius, cukrų, vanilinį cukrų ir druską.
Dedame miltus ir pilame vandenį, gerai išmaišome. Tešla turėtų būti tirštos grietinės konsistencijos. Jei tešla labai tiršta, pridedame dar truputį vandens. Padedame tešlą pailsėti pusvalandžiui.
Į puodą arba keptuvę pilame aliejų ir kaitiname, kad labai neperkaistų įdedame griežinėlį bulvės (močiutės pamokos verdant aliejuje spurgas, čeburekus, žagarėlius įdėti žalios bulvės, kad nesviltų ir neperkaistų aliejus).
Į įkaitintą aliejų įdedame specialią formelę, kad formelė įkaistų.
Įkaitusią formelę merkiame į tešlą iki kraštelių (bet nepanardiname visos) ir palaikome tešloje apie 10 sek (aš skaiciąvau iki 10)
Ir perkeliame formelę su tešla į įkaitusius riebalus. Truputį pakepęs žagarėlis atkrenta nuo formelės, kai apkepa viena pusė, apverčiame į kitą.
Iškepusius žagarėlius dedame ant popierinio rankšluosčio, kad nuvarvėtų riebalai.
Galime kepti vienu metu keletą žagarėlių, svarbu stengtis, kad neatvėstų formelė, jei bus atvėsusi - tešla neprilips prie formelės, tuomet reikia formelę vėl palaikyti karštame aliejuje.
Atvėsusius žagarėlius gausiai pabarstome cukraus pudra.
Notes
Močiutės gudrybė - kad labai neprisigertų žagarėliai riebalų į tešlą įpilti porą šaukštelių degtinės (tai galioja ir kitiems aliejuje kepamiems gaminiams).